
- Bewegwijzerde wandeling 5,5 km
- Blauwe pijlen met bordje van de Mammoet
- Heide, stormbos en struinpaadjes, pingoruïnes
- Start zie website Staatsbosbeheer
Vrijdag 8 Augustus, in de ochtend is het donker en grijs met enkele regenbuien. Gelukkig klaart het op begin van de middag en is het perfect wandelweer. We kiezen voor korte wandeling ‘spoor van de Mammoet’ in de bossen tussen Borger en Exloo in Drenthe.
De heide bloeit vroeg dit jaar en we treffen het, want deze route “Spoor van de Mammoet” gaat vrij snel langs een prachtig heide veld een een pingoruïne vol met heide. Het is code paars. De route kronkelt heerlijk door het bos en langs nog enkele pingoruïnes, die wat meer begroeid zijn. Het bos is fris groen en hier een daar zijn de paden wat glooiend. Na een poosje komen we bij een mooie overdekte rustplaat, waar in 1938 een eik is gepoot bij de geboorte van Prinses Beatrix.
We lopen, via nog meer leuke paden en komen aan de rand van het bos, hier is de glooiing van de Hondsrug goed te zien. Deze route gaat ook langs perceel 165, het ‘stormbos’ waar na de storm van 1972 niets is opgeruimd en daardoor is er een bijzonder stukje bos ontstaan. Na het stormbos komen we opnieuw bij de pingoruïne met volop bloeiende heide.
Een heerlijke middagwandeling.
Delen van deze route komen ook voor in mijn wandelingen vanuit Exloo of Ees.
Foto impressie van deze gemarkeerde wandelroute augustus 2024












